اهمیت دمای ذخیره سازی سیب زمینی

یکی از مهمترین موارد پس از برداشت سیب زمینی دمای سردخانه و حفظ کیفیت آن است. به یاد داشته باشید غده های سیب زمینی پس از برداشت همچنان زنده بوده و همچنین با محیط اطراف خود تعامل دارخواهند داشت. بنابراین برای حفظ کیفیت غده ها در طول ذخیره سازی سیب زمینی ها، محیط نگهداری باید به صورتی تنظیم شود که آسیب غده ها به حداقل تین حالت برسد. به همین دلیل دمای سردخانه در حفظ کیفیت سیب زمینی ذخیره نقش مهمی دارد.

دقت داشته باشید اگر دمای سردخانه برای سیب زمینی ها مناسب نباشد، تلفات غده ها افزایش خواهد یافت. زیرا ایجاد بیماری ها، تنفس، جوانه زدن، از دست دادن آب و ترکیب شیمیایی تحت تاثیر دما هستند. بیماری های باکتریایی و قارچی از جمله مهمترین عارضه هایی هستند که باعث تلفات سیب زمینی ها خواهند شد. همچنین برای جلوگیری از این نوع مشکلات، با توجه به انواع سیب زمینی ذخیره شده، باید دمای ذخیره سازی سیب زمینی به طور صحیح کنترل شود.

در واقع، تنظیم دمای سردخانه برای سیب زمینی به عوامل گوناگونی بستگی دارد، اما به طور کلی دمای بین 3 تا 5 درجه سانتیگراد برای سیب زمینی مناسب است. همچنین، رطوبت هوا و دوره تهویه نیز بسیار مهم هستند. برای حفظ کیفیت سیب زمینی، رطوبت هوا باید در محدوده 90 تا 95 درصد و دوره تهویه باید حداقل یکبار در روز باشد. همچنین، باید به این نکته توجه کنید که سیب زمینی ها را در سردخانه با سایر محصولاتی که دارای بوی قوی هستند، نگهداری نکنید چرا که ممکن است بوی آنها جذب شود.

مناسب ترین دمای سردخانه برای سیب زمینی چه مقدار است؟

مناسب ترین دمای سردخانه برای سیب زمینی چه مقدار است؟

سرعت تنفس غده های سیب زمینی در دمای 7.2 درجه سانتی گراد به حداقل خواهد رسید. در نتیجه سرعت تنفس در بالاتر و پایین تر از این دما افزایش خواهد یافت. در بیشتر سیب زمینی ها، دمای کمتر از 3 درجه سانتی گراد و همچنین بیشتر از 15 درجه سانتی گراد می تواند موجب افزایش تنفس شود. توجه داشته باشید تنفس بالا برای ذخیره سیب زمینی بسیار مضر خواهد بود. در نتیجه دماهای کمتر از 3 و بیشتر از 15 درجه سانتی گراد برای ذخیره سیب زمینی توصیه نمی شود. در نتیجه مناسب ترین دمای سردخانه برای سیب زمینی همان دمای 7.2 درجه سانتی گراد در نظر بگیرید.

البته گاهی در بعضی مواقع می توان برای سیب زمینی دمای سردخانه را به کمتر از 4 درجه سانتی گراد رساند تا سیب زمینی ها جوانه نزنند. دقت داشته باشید جوانه زدن غده ها می تواند موجب افزایش سرعت تنفس و در نهایت کاهش کیفیت سیب زمینی شود. همچنین باید با تغییر دمای سردخانه یک دوره خواب ایجاد نمایید. طول مدت خواب در زمان ذخیره سازی طبق تنوع، دما و سن فیزیولوژیکی غده ها تعیین خواهد شد. این دوره به طور معمول از سالی به سال دیگر متفاوت است. بیشتر واریته های سیب زمینی در دمای کمتر از 4 درجه سانتی گراد، در طول یک فصل ذخیره سازی که تا 8  ماه است به خواب می روند. تاکید می کنیم که این دما نباید به کمتر از 3 درجه سانتی گراد شود.

همچنین، رطوبت نسبی در حدود ۹۵ درصد و داشتن گاز کربن دی‌اکسید در هوای سردخانه حدود ۵ درصد نیز برای حفظ کیفیت و طول عمر سیب زمینی بسیار مهم است. همچنین، تهویه مناسب و باز هوا کردن منظم سردخانه به منظور جلوگیری از رشد باکتری‌ها و پوسیدگی نیز بسیار حائز اهمیت است.

جلوگیری از شیرین شدن سیب زمینی ها در سردخانه  چگونه است؟

مهمترین عاملی که باعث شیرین شدن سیب زمینی ها در سردخانه می شود تجمع قندها است.جالب است بدانید تجمع قندها بر کیفیت پخت و همچنین فرآوری سیب زمینی تاثیر خواهد گذاشت. در دمای کمتر از 7.2 درجه سانتی گراد، تجمع قندهای کاهنده باعث تیره شدن رنگ چیپس ها و سیب زمینی های سرخ شده می شود. همچنین در دمای کمتر از 3 درجه سانتی گراد تجمع قندها به حدی است که طعم و کیفیت پخت سیب زمینی ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حال اگر این اتفاق برای شما به وجود بیاید و سیب زمینی ها شیرین شوند چه باید کرد؟ می توان با افزایش دمای نگهداری به 13 تا 15.5 درجه سانتی گراد به مدت زمان چهار تا شش هفته قبل از حمل و نقل این مشکل را برطرف نمایید. توصیه می شود که برای این کار، دما را روی 14 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید که دما به بیشتر از 15.5 نرسد. به این دلیل که دمای بالای 15.5 درجه سانتی گراد به عنوان دمای سردخانه برای سیب زمینی استرس زا خواهد شد.

به یاد داشته باشید یکی از روش‌های جلوگیری از شیرین شدن سیب زمینی در سردخانه، جدا نمودن آن‌ها از میوه‌ها، سبزی ها، و است که اتاق مجاور سردخانه یا مکانی که دمای آن بالاتر از سردخانه است، در آن قرار دارند. همچنین، سعی کنید سیب زمینی‌ها را در بسته‌بندی هوا برشده نگه دارید تا رطوبت آن‌ها به داخل بسته نفوذ نکند و از شیرین شدن آن‌ها جلوگیری کند. همچنین، سعی کنید سیب زمینی‌هایی که شروع به ریشه کردن کرده‌اند را به زودی مصرف کنید تا از شیرین شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه